Związek bez zazdrości? To możliwe!

Zazdrość o ukochanego, to przede wszystkim lęk przed jego stratą. Darząc drugą osobę silnym uczuciem, pragniemy jego odwzajemnienia, którego potwierdzenia szukamy w poświęcanym nam czasie i  zainteresowaniu. Często, kiedy zaczynamy odczuwać, że uwaga ukochanego jest dzielona między nami, a innymi osobami, pojawia się właśnie ten lęk. Jeśli ta uwaga, skupia się na innej kobiecie, obawy się potęgują do tego stopnia, że nasza zazdrość, może stać się uciążliwa i to nie tylko dla nas! Jak sobie z tym poradzić? Jak przestać być zazdrosnym o chłopaka? 

 

Kochać mądrze! Czyli, jak pielęgnować związek bez scen zazdrości!

Po pierwsze należy sobie uświadomić, co jest źródłem naszej zazdrości. Dokładne przemyślenie sprawy, często daje świeży punk widzenia, a czasem nawet uświadamia, że powody mogą być nie racjonalne. Warto odpowiedzieć na te dwa pytania: czy problemem jest osoba 3? Czy, może zachowanie naszego partnera? Niezbędna jest też szczera rozmowa. Należy pamiętać, że mężczyźni mają inną naturę. To co dla kobiety, może oznaczać przekroczenie granicy, dla niego jest czymś zupełnie niewinnym, przez co może partnerkę rani zupełnie nieświadomie. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że bardzo niewiele potrzeba, by zapalić w Tobie iskrę zazdrości, z pewnością musisz popracować nad swoim nastawieniem. Jak zatem przestać być zazdrosnym o chłopaka? Po prostu dać mu kredyt zaufania! Niestety nie masz wpływu na rozwój pewnych spraw, czy intencji Twojego mężczyzny. Jeśli jednak sama dołożysz starań, by zapewnić swojemu mężczyźnie poczucie ciepła, zrozumienia i bezpieczeństwa u Twojego boku, możesz liczyć, na wierność. Natomiast brak zaufania, objawiający się kontrolą i wyrzutami, będzie dla związku destrukcyjny.

Spotkanie numer jeden

Jak powinna wyglądać pierwsza randka? Wszystko zależne jest od wielu czynników. Jeżeli spotykamy się z osobą, którą udało nam się poznać na portalu randkowym, to w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Randka powinna odbyć się w miejscu publicznym, gdzie będziemy otoczeni innymi osobami. Nigdy nie można być pewnym tego, kto tak naprawdę czai się za ekranem komputera z drugiej strony. Na pierwszą randkę lepiej wybrać bezpieczny lokal, park miejski, czy też jakiekolwiek inne miejsce, gdzie w razie potrzeby zawsze będzie można natknąć się na inne osoby.

Gdzie powinna odbyć się pierwsza randka z osobą, którą już znamy? Może być to romantyczne miejsce, jak chociażby klimatyczna restauracja z dobrym jedzeniem. Można pokusić się o przyrządzenie czegoś we własnym domu, ale czy pierwsza randka to niezbyt wcześnie, aby zapraszać kogoś do siebie? Warto to przemyśleć. Może warto daną osobę zaprosić do kina lub też w inne wyjątkowe miejsce? Na pierwszej randce zawsze staramy się pokazać ze swojej najlepszej strony. To bardzo dobrze. Tylko, że czasem należy zachowywać się z umiarem, żeby zbytnio nie przesadzić. Pierwsza randka niech będzie wyjątkowym spotkaniem, dzięki czemu będzie można przekonać się, czy faktycznie coś zaiskrzy i jest nadzieja na związek, czy też nie. Te pierwsze spotkania zapamiętuje się najdłużej, co pokazują też nawet badania naukowe. Jeżeli ktoś podejdzie do organizacji w odpowiedni sposób, to na pewno zaplanuje udane spotkanie dla dwojga osób.

Związek bez zobowiązań – idealna opcja dla zapracowanych

Związek bez zobowiązań jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą się obecnie angażować, cały swój czas poświęcają na edukację i pracę, nie czują się dobrze w stałych związkach. Na swobodne relacje decyduje się coraz więcej ludzi. Społeczeństwo stało się bardziej otwarte na nowe wyzwania i możliwości. Dużo ludzi mówi wprost o swoich potrzebach. Jeżeli do nich należysz, to również możesz spróbować takiej relacji.

Oczywiście należy pamiętać, że nie każdy odnajdzie się w takiej przyjaźni. Jeśli jesteś osobą wrażliwą, uczuciową, szybko się angażujesz, to lepiej znajdź stałego partnera. Nie licz za bardzo na to, że zmienisz kogoś i partner/ka zachowa się w tobie. Ludzie decydujący się na związek bez zobowiązań przeważnie trzymają się ustalonych zasad. Gdy pojawiają się jakiekolwiek uczucia często zrywają znajomość. Swobodne relacje są dla osób pewnych siebie, które potrafią panować nad swoimi emocjami, pragnieniami oraz uczuciami. Związki bez zobowiązań mogą być ekscytującą przygodą, odskocznią i sposobem na stres. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie chcą ograniczeń, oczekiwań, wymagań. Nie każdy potrafi żyć w stałym związku. Należ pamiętać, że najlepiej wybierać jednego partnera. Badać się regularnie i mimo wszystko powinno być zaufanie. Trzeba mówić szczerze o swoich potrzebach i spełniać marzenia łóżkowe partnera/ki ale nie robić nic wbrew sobie. Jeżeli czegoś nie lubisz lub nie chcesz, to mów o tym otwarcie. Wtedy relacja będzie zdrowa i spędzisz przyjemnie czas.

Kopiowanie zabronione

Exit mobile version